ANDALUCÍA 03 • Museo Automovilístico de Málaga

 

Museo Automovilístico de Málaga – https://www.museoautomovilmalaga.com 

 

Strona Museo Automovilístico de Málaga zachęca nas hasłami, że samochody pokazane są jako dzieła sztuki, że odnajdziemy prawie 200 różnych kompozycji motoryzacyjno – modowych i zagłębimy się w projektach najbardziej znanych artystów…

Ok., zachęciliście nas! Ruszamy.

 

 

Muzeum znaleźliśmy razem z naszym TomTomem bez problemu. Samochodem wjechaliśmy na parking (szlabany były podniesione i parking był darmowy z racji niedzieli- nie wiem jaki jest koszt parkingu (i czy jest możliwy) w tygodniu).

Cały kompleks składa się z kilku takich samych budynków i znajdują się tam różne muzea. Po odstaniu kilkunastu minut w kolejce wchodzimy do środka. Obejrzenie całości na spokojnie zajmuje około 2 godzin.  

 

 

Co? Museo Automovilístico de Málaga – Muzeum motoryzacji i sztuki (krawieckiej) w jednym.

Gdzie? Edificio Tabacalera, Av. Sor terasa Prat, 15, 29003, Málaga

Za ile? Bilet Normalny (Tarifa General) – 8.50€

Bilet Ulgowy (Tarifa Reducida) – 6.00€

W niedzielę po godzinie 17- wejście gratis

 

 

 

 

Trafiliśmy tam przez kompletny przypadek, wracając do domu przez Malagę, mając jeszcze trochę wolnego czasu i chęci do zwiedzania, wpisaliśmy w telefon stałą frazę poszukiwawczą, czyli „Qué hacer en Málaga 12 de noviembre”. Niestety nie pamiętam stronki z której korzystaliśmy tamtego dnia, ale być może było to Diario Sur, do którego czasami zaglądamy (http://www.diariosur.es/planes)

 

Czy warto? Tak, ale trzeba mieć na uwadze, że samochody wtopione są w sztukę, niektóre są kolorowo pomalowane, oklejone cekinami etc. Całość zwiedza się prosto, wchodząc z jednej strony, wychodząc z drugiej bez obaw, że coś pominiemy. Nie podobało mi się jednak ustawienie samochodów pod sporymi oknami, zdecydowanie lepiej tego typu wystawy ogląda się (i fotografuje!), gdy to my jesteśmy pod oknem a eksponat na środku. Za to spory minus, jednakże nie wpływa to znacząco na samo zwiedzanie. Z racji charakteru opisywanego miejsca, lepiej, aby dzisiejszy wpis miał charakter fotorelacji, zachęcamy zatem to obejrzenia zdjęć i samodzielnego podjęcie decyzji czy warto spędzić tam czas.

 

 

 

Podsumowując.., Museo Automovilístico de Málaga to połączenie stylizacji i artystyczno – historycznej ewolucji od końca XIX wieku, przedstawione na 6000 metrach kwadratowych. Jest to jedno z popularniejszych muzeów w Hiszpanii. Prawie sto ekskluzywnych pojazdów, odrestaurowanych na bardzo dobrym poziomie przenosi nas kilkadziesiąt lat wstecz. Dodatkowo do każdego pojazdu zaaranżowano stylizację modową dopasowaną do okresu i designu. Obejrzeć można między innymi kultowe modele Mercedesa, Bugatti, Bentley’a, Rolls-Royce’a, Ferrari i niestandardowe silniki.

 

 

 

 

 

Museo Automovilístico de Málaga otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00- 19:00 (z ewentualnym wyłączeniem świąt).

Kontakt do Muzeum: pod numerem telefonu + 34 951 13 70 01

lub e-mailem: info@museoautomovilmalaga.com

 

 

 

 

Museo Automovilístico de Málaga – YouTube