Ładujemy akumulatory i realizujemy naszą listę marzeń: 

1. Polska

Zrobiliśmy to! W październiku 2018 roku, zaraz po targach w Nadarzynie, o których możecie przeczytać TUTAJ, podjęliśmy dość spontaniczną decyzję o tym, że chcemy kupić przyczepę kempingową, wyremontować ją sobie, dostosować do swoich potrzeb i wyruszyć z nią w różne podróże, małe i duże :). Jak nam idzie remont, możecie obejrzeć na bieżąco TUTAJ

W Polsce mamy jeszcze Żubra! Jest on na naszej liście od dawna, a nigdy nie było okazji, spełnić tego podpunktu. Fajnie będzie zobaczyć tego zwierzaka na żywo i zrobić mu kilka zdjęć :) Oby w końcu się udało! 

Mamy już fotki z granicy Słowackiej, Czeskiej, Niemieckiej i Białoruskiej! Mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać cały komplet :) 

2. Hiszpania

Byliśmy na pustyni raz- zdecydowanie czujemy niedosyt. Był to szybki i spontaniczny postój, a to miejsce jest niesamowite i chcemy się tam wybrać ponownie. Tym razem na minimum dwa dni. Punktem obowiązkowym jest choć jeden park westernowy- chcę choć na chwilę poczuć się jak w “Powrocie do Przyszłości” :) Czy ktoś tu jeszcze ten film, tak jak ja miłością wieczną i ponad kontynentalną :) ?!

Bardzo lubimy zwierzaki i bardzo często tak wybieramy nasze trasy, aby spotkać po drodze jak najwięcej zwierząt i ogólnie być “blisko natury”. Niestety pandy w naturalnym środowisku zobaczyć się nam nie uda, a chcielibyśmy te rozkoszne kuleczki zobaczyć na żywo, dlatego też przy okazji pobytu w Madrycie, musimy się wreszcie wybrać do pandy :)

To dość nieoczywiste…, ale Galicja niejako nas “prześladuje” i czasami żartujemy, że “i tak skończymy w Galicji”, więc chcielibyśmy tam zamieszkać na kilka miesięcy. 

To jest punkt ku przestrodze! Mieszkaliśmy w Blanes, a jeździliśmy nie wiadomo gdzie po całej Katalonii… bo przecież park jest obok, można do niego iść w każdej chwili…- chyba nie musimy dodawać, że oczywiście tej chwili zabrakło! Przeprowadziliśmy się, a w parku nie byliśmy. Może nie jest to super atrakcja okolicy- ale dla nas ma wartość sentymentalną- dał nam nauczkę, żeby nie odkładać rzeczy na później, bo nigdy nie wiemy co to później nam przyniesie. 

Widzieliśmy ją w wielu produkcjach filmowych i postanowiliśmy, że jest to jedno z miejsc, które chcemy zobaczyć na żywo! Ktoś z Was był może w Melilla albo Ceuta?!

Prozaiczne…, ale dla kogoś, kto zawsze zwiedza samochodem i nim podróżuje, wypad na wyspę samolotem robi się pewnego rodzaju wyzwaniem i małym punktem do spełnienia. 

3. Francja

Ta chrupiąca skórka… ten zapach… te w Polsce całkiem nieźle smakują, więc musimy koniecznie jadąc do Hiszpanii przez Francję, stanąć na śniadanie w jakiejś przydrożnej piekarence, najlepiej w małym miasteczku… i spróbować prawdziwego Le croissant  mniam! 

ZROBIONE: Nasze francuskie śniadanie zaliczyliśmy w 2015 roku, a smak prawdziwego francuskiego rogala jest o niebo lepszy od smaku tego z Polski. Czuć lekką goryczkę, owszem, ale całość dopełnia niezwykle maślany smak. Cudo! Polecamy każdemu, kto lubi wypieki. 

Paryż nie kojarzy nam się z miłością. Nie kojarzy nam się z modą, elegancją i szykiem. Szczerze mówiąc kojarzy nam się z brudnymi ulicami, wszędobylskimi koszami na śmieci, dużą ilością ludzi, wielokulturowością, zderzeniem bogactwa z biedą… ogólnie rzecz ujmując, kojarzy nam się raczej negatywnie. Wielokrotnie kusiło nas, aby zjechać trochę z drogi i zobaczyć Paryż na własne oczy, aby potwierdzić lub obalić indywidualny stereotyp tego miasta. W końcu to zrobimy, skoro już się pojawiło na naszej liście :) A Wam jak kojarzy się Francja? Byliście kiedyś w jej stolicy? :)

4. Portugalia

5. Włochy

Tak! Właśnie z tym kojarzą się nam Włochy. Z pizzą i pięknymi, północnymi, górskimi widokami. Koniecznie musimy to połączyć i uwiecznić na fotografii, którą wydrukujemy i wstawimy w antyramę w salonie. 

Mamy nadzieję, że kolejnym muzeum motoryzacyjnym, które odwiedzimy będzie właśnie FIAT. Co by nie mówić o włoskim koncernie, ma pod swoimi skrzydłami wiele marek i obszerną historię na kartach motoryzacji. Na pewno warto! 

6. Monaco

Nic dodać, nic ująć. Jest tu ktoś z Monaco ?! :)

7. Ukraina

8. Czechy

9. USA

Po tylu godzinach amerykańskiej kinematografii chyba trzeba wreszcie zobaczyć to na żywo :) 

10. Kolumbia

11. Meksyk

12. Maroko

Marzenia są po to, aby je spełniać!

Jeżeli chciałbyś nam w tym pomóc, kliknij TUTAJ :)

Kontakt

HISZPANOTEKA • Blog Hiszpania • Język Hiszpański • Blog o Hiszpanii • Hiszpański Online, kurs hiszpańskiego online, curso de polaco, wakacje w Hiszpanii, praca w Hiszpanii, Erasmus w Hiszpanii, studia w Hiszpanii, mieszkanie w Hiszpanii, portal o Hiszpanii, strona o Hiszpanii, numer NIE, nieruchomość w Hiszpanii, zakup mieszkania w Hiszpanii, kultura Hiszpanii, wycieczka do Hiszpanii, wakacje w Hiszpanii, urlop w Hiszpanii, zabytki Hiszpanii, regiony Hiszpanii, praca w Hiszpanii, wczasy w Hiszpanii, blog podróżniczy, Hiszpania, Polaco gratuito, cursos de polaco para extranjeros, cursos de polaco, escuela de polaco, polaco para extranjeros, centro de la Lengua Polaca, clases de polaco online, aprende polaco, vocabulario polaco, viaje a polonia, polaco para hispanohablantes, Instituto Cervantes, pronunciación polaco, gramática polaca, Profesores de polaco, Kurs języka hiszpańskiego, nauka hiszpańskiego, Darmowy kurs języka hiszpańskiego, darmowy kurs hiszpańskiego, hiszpański online, hiszpanski online, hiszpański dla początkujących, fiszki hiszpański, lekcje hiszpańskiego, szkoła języka hiszpańskiego, nauka hiszpańskiego, Renault Latitude, Caravaning, Karawaning, Przyczepa Kempingowa, Caravaning Blog, Przyczepa Kempingowa Blog, Kamper, camper, Vanlife Polska, Vanlife Blog,