GALICIA 02 • Plaża Katedr / Playa las Catedrales: Opalasz się, pływasz, skaczech po skałach, wchodzisz do ich środka albo oglądasz wszystko z wysokiego klifu… a gdzie takie cuda??

– a w Galicji :)

 

 

Plaża Katedr nazywana w Galicji As Catedrais, to jedna z ciekawszych propozycji w okolicy Ribadeo i najciekawsza plaża na jakiej byliśmy w Galicji. Playa las Catedrales (Plaża Katedr) potrafi być całkowicie zalana wodą albo całkowicie odkryta w zależności od pory roku i dnia. Plaża jest łatwa do odnalezienia (są dobre oznaczenia zjazdów z autostrady), ma spory parking, sezonowo czynne toalety, przebieralnie oraz zraszacze wody. W szczycie sezonu na klifach możemy spotkać nieduże stragany z rękodziełem czy muzyków umilających nam spacer. Po zapoznaniu się z mapą przypływów i odpływów, która wita nas zaraz po opuszczeniu parkingu idziemy na skarpę obejrzeć wszystko z góry. 

 

 

Widoki są cudne, szczególnie, gdy trafimy na słoneczną pogodę (niestety Galicja nie rozpieszcza nas pod względem ilości słonecznych dni). Nie tracąc czasu udajemy się na dół cieszyć się jeszcze odkrytą plażą. Niestety kąpiele nie należą do najprzyjemniejszych, ponieważ temperatura wody (jak na Hiszpanie) jest naprawdę niska, w zasadzie porównywalna do naszego rodzimego Bałtyku.

  

Jednakże rekompensuje to spacer wśród ogromnych skał o przeróżnej budowie, które na prawdę robią wrażenie. Po wielu z nich można chodzić (niekiedy nawet trzeba wspiąć się na skałę i zejść z drugiej strony aby dojść do innej części plaży, która jest już zakryta wodą). Co odważniejsi wspinali się na same szczyty. Można również penetrować szczeliny skał, niektóre są tak duże, że mogą pomieścić kilka osób.

Podsumowując jest to naprawdę świetne miejsce na spędzenie całego dnia, można się opalać, spacerować, wspinać, robić piękne zdjęcia. Dla każdego coś dobrego :) 

Standardowo linki do 360

  Las Catedrales 1

 Las Catedrales 2

Ahoj!