• Prezentacje, Wykłady i Prelekcje o Hiszpanii i Półwyspie Iberyjskim :)

 

… o życiu w Hiszpanii

W minioną środę, 17-go października odwiedziliśmy VI Liceum im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie Radzie Pedagogicznej i uczniom za fajnie spędzony razem czas! Porozmawialiśmy sobie o życiu w Hiszpanii i o różnicach kulturowych między naszym krajem, a słonecznym półwyspem. Sporą popularnością cieszyły się również obszary językowe, szczególnie różnice pomiędzy hiszpańskim europejskim, a hiszpańskim latynoskim. Licealiści zainspirowali nas do nagrywania krótkich filmików video opowiadających właśnie o tych kwestiach i oczywiście o programie Erasmus, do którego bardzo serdecznie wszystkich zachęcamy. Hiszpania to duży, różnorodny i niezwykle ciekawy kraj. Podczas spotkania padało wiele pytań, na które w niedalekiej przyszłości postaramy się odpowiedzieć. Uczniowie VI Liceum w Bełchatowie przyjęli nas niezwykle ciepło i okazali się głodni hiszpańskich wrażeń! Wizyta u Was była ciekawą przygodą i być może jeszcze kiedyś spotkamy się na żywo.

WAŻNE!

Jeżeli masz swoją pracę (pisemną, ale nie tylko) związaną oczywiście z Hiszpanią, hiszpańskim albo Krajami Latynoskimi i chcesz się nią podzielić, może ona trafić na naszą stronę! Napisz do nas w tej sprawie na naszego maila.

Tymczasem…

Tymczasem zapraszamy wszystkich uczniów do śledzenia naszej strony i polubienia naszego Fanpage @hiszpanoteka, aby być na bieżąco z naszymi projektami i śledzić cykl prezentacji, które niebawem powstaną. Na pewno skupimy się na najistotniejszych tematach dla młodych ludzi, czyli podróży do Hiszpanii, wybraniu odpowiedniego kierunku, kosztach życia, języka potocznego, języka latynoskiego oraz studiowania i mieszkania na Półwyspie.

Jeżeli są jakieś kwestie, które szczególnie Was interesują, koniecznie piszcie w komentarzu : )

Całej Radzie Pedagogicznej, szczególnie Pani Ani i Panu Sławomirowi dziękujemy za zaproszenie i organizacje wydarzenia. Ahoj!