Jak dojechać do Hiszpanii samochodem ?!

/ Andalucia, BLOG, Hiszpanoteka, Podróż/ 0 comments

Aktualizujemy :) O trasie Polska – Hiszpania pokonanej samochodem już pisaliśmy wstępnie, w poście o podróży do Granady KLIKNIJ. Dziś postanowiliśmy zaktualizować te dane na stan z września 2017. Zaczynamy od początku JEDZIEMY NA POŁUDNIE (droga na północ również się pojawi jeśli chcecie) – trasa obejmuje odcinek od Łodzi do Murcji. Łódź – Wrocław – Drezno – Norymberga – Fryburg – Miluza – Lyon – Nimes – Perpignan – Barcelona – Walencja – Murcja. Trasa według nawigacji zajmuje około 35 godzin i ma długość około 3260 km. Trasę podzielić można na 2 lub 4 noclegi w zależności, czy celem jest tylko dojechanie na miejsce, czy również zwiedzanie ciekawych miejsc po drodze.

 

Jak dojechać do Hiszpanii samochodem?

Samochód wyposażony w silnik diesla 2.0, spalanie w trasie 6 l. /100 km. Harmonogram podróży 3 noclegowej, Z POMINIĘCIEM DRÓG PŁATNYCH wraz z kosztami wygląda następująco:

 

Wyjazd – Łódź : godzina 6:00

263 zł paliwo ( Łódź: cena 4,21 zł/l zatankowano 63 l.  -> CIRCLE K)

123 zł paliwo ( Zgorzelec: cena 4,18 zł/l zatankowano 29 l.  -> CARREFOUR ZGORZELEC)

152 zł paliwo (Ilsfeld: cena 5,05 zł/l zatankowano 30 l.  -> TOTAL),

32 € nocleg (Hotel Premiere Classe Besancon Ecole Valentin , 7 Route d’Epinal, 25480 Besançon, Francja

CZAS:  13 h, DYSTANS: 1400 km

Przyjazd – Besancon : godzina 19:00

 

Wyjzad – Besancon: godzina 7:00

188 zł paliwo (Lyon: cena 4,88 zł/l. zatankowano 38 l. -> AUCHAN CALUIRE-ET-CUIRE)

42 € nocleg (Hotel Porta de Gallecs, Carrer de Gallecs, 68, Mollet del Valles, Barcelona, 08100, Hiszpania

CZAS:  14 h, DYSTANS: 900 km

Przyjazd – Mollet del Valles, Barcelona: godzina: 21:00

 

Wyjazd – Mollet del Valles, Barcelona: godzina: 9:00

126 zł paliwo (Roda de Bera Placa Teresa de Jesus: cena 4,25 zł/l zatankowano 29 l. -> ESCLATOIL)

147 zł paliwo (Castellon de la Plana: cena 3,98 zł/l. -> ALCAMPO)

CZAS:  11 h, DYSTANS: 930 km

Przyjazd – Motril: godzina 20:00

 

UWAGA! Jeśli założysz konto na Booking i zarezerwujesz nocleg korzystając z mojego linka, dostaniesz 50zł zwrotu ;) LINK -> https://www.booking.com/s/34_6/lkspol34 Wystarczy wkleić nazwę hotelu w wyszukiwarkę Bookingu, po wejściu w mój link.

 

Osobiście gorąco polecamy hotele sieci Premiere Classe, Ibis czy Campanile – ponieważ większość posiada zamykane parkingi, usytuowane bezpośrednio pod hotelem, a dodatkowo po zamknięciu recepcji, bez problemu odbierzemy swoją rezerwację/kupimy pokój za pomocą maszyny. Łatwo, szybko, przyjemnie i nie trzeba dukać po francuski (już chyba wszyscy wiemy, że Francuzi nie rozmawiają w żadnym innym języku niż ich ojczysty:) ).

 

We Francji warto też mieć na uwadze na dwie rzeczy; po pierwsze w niedziele wszystko jest zamknięte- w tym stacje benzynowe. Zakup paliwa odbywa się wyłącznie przez maszynę, bez obsługowo. Niby to żaden problem, ale- jeśli podróżujecie autem na gaz problem już jest i to ogromny! Za pomocą maszyny samoobsługowej nie kupicie GPL (LPG). Po drugie, jeśli korzystacie ze stacji w godzinach bardzo wczesnych, bądź bardzo późnych- czyli wtedy, gdy otwarte jest tylko małe okienko stacji może zdarzyć się tak, że najpierw musicie zostawić w zastaw pieniądze, aby zatankować. Płacicie w kasie np. 50€, obsługa odblokowuje Wam dystrybutor, wy tankujecie np. za 45€, wracacie do okienka i dostajecie rachunek i 5€ reszty.

W Hiszpanii tankując na samoobsługowych stacjach i płacąc kartą obcego (np. polskiego) banku, wybierając opcję LLENO (do pełna) na waszej karcie zablokowana zostaje pewna suma pieniędzy (najczęściej 100€). Po 3-5 dniach bank analizuje ile faktycznie zapłaciliście na stacji i zwraca Wam resztę z tych 100€ (dokładnie zamienia zablokowane 100e na kwotę którą rzeczywiście zapłaciliście).

 

Co warto zwiedzić po drodze?

(Uwaga! Zdjęcia dziś zamieszczane są w większości poglądowe, robione na szybko, telefonem, nawet podczas jazdy zza szyby auta, miejcie to na uwadze :) )

W Niemczech można zatrzymać się w Norymbergii (choć na nas nie zrobiła szczególnego wrażenia), a następnie polecam Auto & Technik Museum Sinsheim (tuż obok autostrady, więc nie trzeba nadkładać drogi) -> https://sinsheim.technik-museum.de/pl

 Muzeum widoczne z autostrady.

 

 

Norymberga

 

 

 

Na końcu warto zjechać trochę z trasy do Stuttgartu :) Naprawdę warto! Z całych Niemczech w zasadzie polecamy Stuttgart i jego Muzeum Mercedesa -> https://www.mercedes-benz.com/en/mercedes-benz/classic/museum

 

 

Stuttgart, Muzeum Mercedesa

 

 

 

We Francji, zaraz za granicą zatrzymać można się w Miluzie, w muzeum Cité de l’Automobile  -> http://www.citedelautomobile.com . Jeśli poszukujecie małego klimatycznego francuskiego miasteczka to zachęcam wjechać do Dole :)

 

Dole

 

 

 

Następnie w Lyon możemy zatrzymać się przy Théâtres Romains de Fourvière i kolejno w Orange Théâtre antique d’orange. Przygodę z Francją warto zakończyć w Nimes i jego słynnej arenie.

 

 

Nimes

 

 

 

 

Co zwiedzać z Hiszpanii? Zapraszamy do regularnego śledzenia naszej Hiszpanoteki :)

 

No to co? Podsumowujemy trasę na południe? :)

CZAS:  3 dni, DYSTANS: 3260 km, KOSZT: 999 zł paliwo + 74 € noclegi)

 

Kto jechał, a kto dopiero jedzie?

Co Wy ciekawego zobaczyliście podczas tej trasy? Ahoj!

Share this Post