W ramach rozwoju naszego projektu Hiszpanoteka, powstała #HiszpanotekaCamp!

Skąd ten pomysł? O co chodzi?

Wypowiedzieliśmy dotychczas wynajmowane, już trzecie, mieszkanie w Hiszpanii i postanowiliśmy zakupić przyczepę kempingową. Da nam to więcej mobilności i niezależności w odkrywaniu piękna Półwyspu Iberyjskiego :)

Jeżeli podoba Ci się nasz pomysł to zachęcamy do śledzenia naszych poczynać na YouTube i na tej stronie.

 

Pod koniec października zakupiliśmy przyczepę kempingową, którą chcemy zrewitalizować, trochę przerobić i ruszyć z nią w podróż po Europie, i Półwyspie Iberyjskim oczywiście. Do tej pory zawsze sytuacja wyglądała tak, że wynajmowaliśmy mieszkanie w Hiszpanii na kilka/kilkanaście miesięcy i eksplorowaliśmy dany teren na maksa. Zawsze jednak po kilku tygodniach rósł apetyt na dalsze wyprawy… Postanowiliśmy przetestować, czy da się „normalnie” mieszkać w przyczepie będąc jednocześnie w podróży.  Planujemy wyjazd na minimum 6 miesięcy, żeby dobrze wczuć się w świat caravaningu!

Dodatkowym aspektem naszej decyzji był fakt, że chcieliśmy wynająć mieszkanie w dwóch okolicach: Cadiz i Barcelony. Oba te tereny są drogie pod względem wynajmu. W Katalonii za wynajem mieszkania trzeba zapłacić 600€ (jak dobrze poszukamy), podczas gdy w innych regionach Hiszpanii można spokojnie wynająć mieszkanie za 400€ i to bez specjalnych poszukiwań… Sami widzicie, że różnica jest duża i właśnie za tę różnicę postanowiliśmy kupić przyczepę i spróbować czegoś nowego.

Plan podróży dopiero się tworzy. Mapa jest już cała pozaklejana. Najlepsze jest to, że nie będą nas już ograniczać terminy w hotelach czy umowy najmu.

KALENDARZ IMPREZ!

Chcemy podczas swojej wyprawy pokazać Wam kilka fajnych hiszpańskich i portugalskich fiest, dlatego też stworzyliśmy nasz kalendarz! Jeżeli interesuje Was taka inicjatywa, możecie pobrać nasz planer i również wybrać się  na jakieś niezapomniane widowisko :) Gonitwa byków? Skoki nad niemowlętami? A może kilkudziesięciu metrowe ogniska? Ahoj!

Czy da się być przyczepowym nomadą?! … Jeszcze nie wiemy, ale jeżeli też jesteście ciekawi, to śledźcie koniecznie nasz kanał:

Odtwórz wideo
Nie cierpimy nudy, nie lubimy standardów i schematów. Lubimy zmiany, podróże, słońce i duuuużo uśmiechu.
elMarZal Koło Foto m
HIszpanoteka

Chcemy sprawdzić, czy da się mieszkać w przyczepie, pracować online, uczyć Was języków, pracować zdalnie, zarażać pozytywną energią i nie zwariować!

CENNA UWAGA! : ) NIE zamierzamy korzystać z pól kempingowych! Interesuje nas 100% wolności!

Co chcemy zaoferować w ramach #HiszpanotekaCamp?

- test na żywo, czy da się mieszkać, pracować zdalnie w przyczepie kempingowej i nie zwariować : ),

- chcemy pokazać fajne i często nieznane regiony Hiszpanii oraz relacje z podróży,

- testy różnych tras, przejechanych z przyczepą kempingową i bez niej,

- chcemy sprawdzić, gdzie stawać „na dziko” i na co zwracać uwagę,

- podpowiedzi, jak naprawić niektóre elementy w przyczepie (lub jak nie popełniać naszych błędów : ) )

- podpowiedzi, jak odświeżyć design przyczepy i dostosować ją do swoich potrzeb,

- dużo uśmiechu i pozytywnej energii!

8 miesięcy

z przyczepą kempingową

ZAPRASZAMY W PODRÓŻ
PO PÓŁWYSPIE IBERYJSKIM
I EUROPIE

yOUTUBE

Jeżeli chcesz razem z nami brać udział w przygodzie od kupienia przyczepy do podróży po Europie zapraszamy na YouTube : )

KLIKNIJ TU!

do poczytania

Jeżeli nie lubisz YouTuba albo filmiki to za mało, zapraszamy do czytania : )

KLIKNIJ TU : )

Zainspiruj się Hiszpanią!

"Recuerde! Tan sólo hay tres grupos de personas: los que hacen que las cosas pasen, los que miran las cosas que pasan y los que preguntan qué pasó."​

"Pamiętaj! Są tylko trzy grupy ludzi: ci, którzy sprawiają, że coś się dzieje, ci, którzy patrzą na to, co się dzieje, i ci, którzy pytają, co się stało."​